Kontakt: 22 241 34 22 *

 

Wzrost szybkości i funkcjonalności sieci komputerowych przyczynia się do znacznie szybszego zakresu ich zastosowania. Wymagania co do infrastruktury okablowania mówią o tym, aby była ona zgodna z obowiązującymi przepisami prawnymi. Wszystko to przyczynia się do tego, że transmisja, która realizowana jest za jej pośrednictwem, będzie szybka i wręcz niezawodna. Jedną z najczęstszych usług dotyczących sieci LAN, jakie wykonywane są w firmach, jest przeprowadzanie szeregu testów kablowania. Narzędziem, jakie najczęściej stosowane jest do tego celu, jest analizator sieciowy, który stanowi rozszerzenie tradycyjnych testerów kablowych. Na pomoc przybywa firma Kamery24.net!

Pewnie wielu z nas zakładając firmę, wprowadza w niej różnorodne rozwiązania informatyczne. Czy jednak ktokolwiek z nas rozważa opcję przekazania obsługi informatycznej firmie zewnętrznej? Jakie warunki powinna spełniać instytucja, która będzie świadczyć dla nas usługi informatyczne? Poniżej przedstawiamy Wam cztery powody, dla których warto powierzyć obsługę informatyczną firmie zewnętrznej.

sobota, 07 kwiecień 2018 19:32

Radiowęzeł Warszawa - nie tylko w szkołach.

Radiowęzeł kojarzy nam się dzisiaj głównie z systemami nagłośnieniowymi montowanymi w szkołach,  służącymi głównie rozgłaszaniu różnych komunikatów dla uczniów oraz sączeniu delikatnej muzyki w tle w trakcie przerw między lekcjami. Tego typu systemy nagłośnieniowe montowane są jednak w bardzo wielu innych miejscach. Często zupełnie ich nie zauważamy ponieważ ich rola polega właśnie na tworzeniu tła muzycznego lub dźwiękowego.

Systemy CCTV, czyli inaczej zamknięte systemy telewizji przemysłowej, wykorzystywane są dzisiaj już nie tylko w obiektach przemysłowych czy w miejscach, w których wymagane jest szczególne bezpieczeństwo przechowywanych towarów, ale coraz częściej instalowane są również przez osoby prywatne - w domach czy mieszkaniach.

sobota, 07 kwiecień 2018 19:02

Monitoring Domu Warszawa

Widok kamer nikogo nie dziwi w budynkach komercyjnych, są one wręcz standardowym rodzajem zabezpieczenia. Jednak nie wszyscy wiedzą, że mogą one być stosowane również w domach jednorodzinnych. Ten rodzaj ochrony domu ma wiele zalet i zapewnia bardzo duży poziom bezpieczeństwa. Przekłada się to na coraz większą ilość miejsc, w których można spotkać monitoring domu - Warszawa jest tego najlepszym przykładem. Dlatego warto dowiedzieć się o nim więcej.

sobota, 07 kwiecień 2018 18:59

Budowa sieci komputerowej w firmie

Sieć komputerowa daje możliwość wymiany informacji oraz współdzielenia zasobów pomiędzy poszczególnymi komputerami. Tak naprawę wystarczy prosty router WI-Fi, aby internet był dostępny dla wszystkich urządzeń w sieci i to bezprzewodowo lub z użyciem kabla. Niestety wielu przedsiębiorców boryka się z problemami dotyczącymi IT, a najczęstszym problemem jest zbudowanie w biurze bezpiecznej sieci, dzięki której pracownicy będą mieli zapewniony komfort i możliwość współdziałania. 

środa, 04 kwiecień 2018 16:55

Instalacja telewizji przemysłowej Warszawa

Telewizja przemysłowa znajduje bardzo szerokie zastosowanie w różnego rodzaju instytucjach, fabrykach, magazynach, sklepach, a także budynkach użytku publicznego. Tradycyjnie nazywany telewizją przemysłową system wewnętrznego monitoringu pozwala na wzmożenie bezpieczeństwa w określonych placówkach. Jest to system nazywany po angielsku CCTV, czyli Closed-Circuit TeleVision. Coraz częściej pojawia się również polska nazwa - telewizyjny system dozorowy, który jaśniej określa przeznaczenie telewizji przemysłowej.

Napoleonowi Bonaparte przypisuje się powiedzenie, według którego szczęście sprzyja przygotowanym. Jest to prawda uniwersalna i sprawdza się zarówno w wielkich, jak i małych projektach. Nie inaczej jest w kwestii instalacji monitoringu przemysłowego. Zanim przystąpimy do instalacji (czy też zlecenia takiej usługi firmie zewnętrznej), konieczne jest właściwe przygotowanie i precyzyjne sformułowanie naszych oczekiwań. Takie przygotowanie przed rozpoczęciem samej inwestycji pozwoli nam zoptymalizować koszty poprzez właściwy dobór sprzętu i konfiguracji. Aby prawidłowo określić nasze potrzeby i wymagania należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii, pamiętając o tym, że im bardziej szczegółowy plan przedstawimy, tym lepszy uzyskamy efekt końcowy.