Kontakt: 22 241 34 22 *

środa, 04 kwiecień 2018 16:55

Instalacja telewizji przemysłowej Warszawa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
cctv cctv

Telewizja przemysłowa znajduje bardzo szerokie zastosowanie w różnego rodzaju instytucjach, fabrykach, magazynach, sklepach, a także budynkach użytku publicznego. Tradycyjnie nazywany telewizją przemysłową system wewnętrznego monitoringu pozwala na wzmożenie bezpieczeństwa w określonych placówkach. Jest to system nazywany po angielsku CCTV, czyli Closed-Circuit TeleVision. Coraz częściej pojawia się również polska nazwa - telewizyjny system dozorowy, który jaśniej określa przeznaczenie telewizji przemysłowej.

Sens instalacji telewizji przemysłowej

Instalacja telewizji przemysłowej Warszawa jest usługą znajdującą coraz szersze zainteresowanie. Możemy wspomnieć głównie o zwiększeniu bezpieczeństwa w budynkach, w których system jest montowany. Telewizja przemysłowa, jak już wcześniej wspomniano, znajduje swoje zastosowanie głównie w urzędach, sklepach, galeriach, miejscach pracy, czy też w wielu innych budynkach użytku publicznego, szczególnie w bankach.

W przypadku kradzieży lub innego wykroczenia, rejestrowane obrazy pozwalają na zidentyfikowanie przestępców lub osób biorących udział w konkretnym zdarzeniu. Jest to pomocne przy wewnętrznym rozwiązaniu pewnych spraw, bądź do włączenia jako dowód w dochodzeniu prowadzonym przez odpowiednie służby. System dzieli się na poszczególne moduły, które są rozmieszczone w wybranych miejscach. Ponadto osoby odpowiedzialne za monitoring mają dostęp do obrazu na żywo, jak i również zarchiwizowanych nagrań. Pracownik ochrony lub osoba odpowiedzialna za obsługę telewizji przemysłowej może sterować zdalnie kamerami oraz rejestratorami NVR. 

Telewizja przemysłowa znajduje zastosowanie również w obrębie miejsc publicznych. Mowa jest głównie o ulicach, parkach, osiedlach, parkingach itd. Natomiast za monitoring, a także natychmiastowe interwencje, odpowiedzialne są odpowiednio wyznaczone jednostki osób lub konkretnych służb.

System telewizji przemysłowej

System telewizji przemysłowej będzie prawidłowo funkcjonował tylko w momencie podłączenia stosownych elementów. Do nich zaliczają się kamery przemysłowe, monitory, rejestratory, a także wszelkiego rodzaju przewody przyczyniające się do podłączenia poszczególnych elementów w jeden system. Zanim instalacja telewizji przemysłowej Warszawa zostanie zamówiona, należy wybrać jeden spośród kilku typów transmisji danych. Wśród nich wymienia się monitoring analogowy, HD-CVI, HD-SDI, a także IP. Pierwszy z nich raczej wychodzi już z użytku, chociaż nadal monitoring analogowy jest często spotykany. Mimo, że instalacja telewizji przemysłowej Warszawa w systemie analogowym zalicza się do najtańszych, to niestety jakość uzyskanego obrazu, pozostawia wiele do życzenia.

Ciekawym rozwiązaniem jest monitoring HD-CVI, który wyróżnia się zdecydowanie lepszą jakością, ale nadal rejestracja obrazu odbywa się w domenie analogowej. Natomiast decydując się na monitoring HD-SDI, możemy spodziewać się naprawdę dobrej rozdzielczości nagrywanego obrazu. W celu uzyskania takiego efektu należy również zadbać o wysokiej jakości osprzęt, który jest znacznie droższy niż w przypadku monitoringu analogowego. Ostatni system, czyli monitoring IP, działa na podstawie wykorzystania protokołu internetowego. Obecnie wykazuje się on najlepszą jakością obrazu, ale niestety jest w dużej mierze uzależniony od łącza internetowego, który może przyczynić się do opóźnień w przesyłach obrazów.

Instalacja telewizji przemysłowej Warszawa

Decydując się na montaż telewizji przemysłowej, należy spodziewać się kompleksowej usługi. Do nich zalicza się przymocowanie oraz skorelowanie kamer zewnętrznych i wewnętrznych, konfiguracja rejestratora, jak i również montaż innych urządzeń wraz z okablowaniem. Należy pamiętać o tym, że firma wykonująca tego typu usługi, działa kompleksowo także w kwestii doradztwa w wyborze odpowiedniego sprzętu.

Czytany 2545 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 27 sierpień 2019 19:30

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.