Kontakt: 22 241 34 22 *

poniedziałek, 16 kwiecień 2018 19:00

Pomiary sieci komputerowej Warszawa - Czym są i dlaczego warto ich dokonywać?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

 

Wzrost szybkości i funkcjonalności sieci komputerowych przyczynia się do znacznie szybszego zakresu ich zastosowania. Wymagania co do infrastruktury okablowania mówią o tym, aby była ona zgodna z obowiązującymi przepisami prawnymi. Wszystko to przyczynia się do tego, że transmisja, która realizowana jest za jej pośrednictwem, będzie szybka i wręcz niezawodna. Jedną z najczęstszych usług dotyczących sieci LAN, jakie wykonywane są w firmach, jest przeprowadzanie szeregu testów kablowania. Narzędziem, jakie najczęściej stosowane jest do tego celu, jest analizator sieciowy, który stanowi rozszerzenie tradycyjnych testerów kablowych. Na pomoc przybywa firma Kamery24.net!

Dlaczego pomiary sieci komputerowej są tak ważne?

Dzięki nim przesyłanie informacji i korzystanie z sieci jest bezproblemowe. Zdarza się tak, że sieć z niewiadomych przyczyn się psuje. Uniemożliwia to pracę i prawidłowe funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Dokonywanie cyklicznych pomiarów pozwala jednak pozbyć się tego problemu i cieszyć się poprawnie działającą siecią LAN i Wi-Fi. Dzięki skorzystaniu z oferty fachowców można uzyskać praktyczne rozwiązania, poprawić wydajność oraz zdiagnozować ewentualne awarie. Firmy zajmujące się diagnostyką sieci dysponują wieloma potrzebnymi urządzeniami, które mogą precyzyjnie zdiagnozować ewentualne problemy wynikające z problemów związanych z siecią. 

W jakim celu stosuje się pomiary sieci LAN i Wi-Fi?

Tego typu badania stosowane są najczęściej w celu:

  • sprawdzenia wydajności (badanie wykonywane zazwyczaj, kiedy sieć działa wolno);
  • zbadania stanu okablowania i infrastruktury (wykrycie ewentualnych wad routera lub okablowania);
  • zdiagnozowania błędów. 

Dzięki szybkiej interwencji i skorzystaniu z pomocy fachowców, wszelkie problemy związane z siecią Wi-Fi mogą być szybko i skutecznie pokonane. Niestety wielu przedsiębiorców nie wie, że regularna diagnostyka może pomóc w zminimalizowaniu wielu problemów i w uniknięciu niepotrzebnych i nagłych awarii, które zakłócają pracę urządzeń i dezorganizują dzień pracy. 

Dlaczego warto dokonywać pomiarów WiFi i LAN?

Atrybutami firmy Kamery24.net są sumienność, dokładność oraz profesjonalizm. To miejsce, w którym wszystkim klientom proponowana jest fachowa obsługa i kompleksowa pomoc w diagnostyce i ewentualnej modernizacji sieci komputerowej. Warto zapoznać się z ofertą jeszcze bliżej. Jeżeli chodzi o pomiary sieci komputerowej, Warszawa jest miastem, w którym przedsiębiorcy korzystają z takich usług częściej, niż przedsiębiorcy z innych miast. Profesjonalna firma potrafi szybko i skutecznie zdiagnozować ewentualne problemy sieci, zwiększyć wydajność, znaleźć miejsce awarii i dokonać jej naprawy oraz wykonać raport badania. 

Jak powinny być przygotowane złącza do pomiarów sieci LAN?

Zanim zostanie podjęcia decyzja o skorzystaniu z usług firmy zajmującej się diagnostyką i naprawą sieci komputerowych, należy prawidłowo przygotować wszystkie urządzenia, aby fachowcy mogli jak najdokładniej i jak najszybciej dokonać pomiarów. Jest to kluczowy punkt, gdyż warunkuje jakość badania i tempo przeprowadzanych prac. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu sieci komputerowej prace potrwają krótko i będą przeprowadzone w sposób poprawny. O czym należy pamiętać?

Oczyszczenie aparatury z kurzu

Niestety kurz, pył i inne zanieczyszczenia mogą powodować błędy pomiarowe. Wszystkie kable i urządzenia powinny być przetarte miękką, suchą ściereczką. Dzięki temu fachowcy dużo dokładniej będą mogli zdiagnozować ewentualne problemy sieci komputerowej. Zanieczyszczenia i kurz w wielu przypadkach doprowadzają również do nieprawidłowej pracy urządzeń, a nawet do ich trwałego zniszczenia.

Stosowanie odpowiednich środków do czyszczenia

Oprócz suchej ściereczki, należy stosować silniejsze środki w miejscach mocniejszych zabrudzeń. Wymienić można tutaj alkohol, czyste, sprężone powietrze oraz chusteczki bezpyłowe.

Systematyczność

Czyszczenie powinno być przeprowadzane po każdym rozłączeniu danego sprzętu z miernikiem okablowania.

Czytany 4556 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 27 sierpień 2019 19:09

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.