Kontakt: 22 241 34 22 *

sobota, 07 kwiecień 2018 19:02

Monitoring Domu Warszawa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Widok kamer nikogo nie dziwi w budynkach komercyjnych, są one wręcz standardowym rodzajem zabezpieczenia. Jednak nie wszyscy wiedzą, że mogą one być stosowane również w domach jednorodzinnych. Ten rodzaj ochrony domu ma wiele zalet i zapewnia bardzo duży poziom bezpieczeństwa. Przekłada się to na coraz większą ilość miejsc, w których można spotkać monitoring domu - Warszawa jest tego najlepszym przykładem. Dlatego warto dowiedzieć się o nim więcej.

Zalety monitoringu domu Warszawa

Posiadanie podglądu na to, co się dzieje w bezpośrednim otoczeniu domu, szczególnie w miejscach niewidocznych z okien, zwiększa poczucie bezpieczeństwa i pozwala na spokojny sen w nocy. W przypadku pojawienia się jakiegoś niepokojącego hałasu właściciel może w łatwy sposób sprawdzić jego źródło bez wychodzenia z budynku. To nie tylko wygodniejsze, ale również bezpieczniejsze rozwiązanie. Dodatkowo kamery skierowane na drzwi wejściowe lub furtkę dają możliwość sprawdzenia kto dzwoni, co jest szczególnie ważne podczas niespodziewanej wizyty wieczorem lub w nocy. 

Aby zwiększyć bezpieczeństwo domu, zamontowanych kamer nie trzeba nawet używać, sam ich widok pełni funkcję odstraszającą potencjalnych włamywaczy. Ma to szczególny wpływ na włamania z góry zaplanowane, obecność monitoringu sprawia, że wielu włamywaczy rezygnuje na etapie planowania i szuka sobie łatwiejszego celu. A w przypadku, gdy włamanie jednak miało miejsce, znacznie ułatwia pracę policji i identyfikację przestępców. Podczas włamań w nocy może być trudno znaleźć świadków, którzy coś widzieli. Nagrania stanowią w takiej sytuacji nieocenioną pomoc i znacznie zwiększają prawdopodobieństwo złapania włamywaczy i odzyskania skradzionych przedmiotów.

Jedną z zalet posiadania domowego monitoringu są obniżone stawki ubezpieczeniowe. Jest to ważna informacja dla osób, które planują ubezpieczenie swojego domu, tym bardziej, że niektóre banki wymagają takiego ubezpieczenia przy udzielaniu kredytu hipotecznego. Firmy ubezpieczeniowe ustalają koszty ubezpieczenia nieruchomości i rzeczy się w niej znajdujących nie tylko na podstawie ich wartości, ale również biorą pod uwagę poziom ochrony budynku. Z tego powodu zabezpieczenia antywłamaniowe, takie jak: zamki i drzwi antywłamaniowe, kraty, instalacja alarmowa, czy właśnie monitoring, obniżają poziom składki ubezpieczeniowej. Przy czym monitoring jest jednym z najważniejszych czynników branych pod uwagę przez firmy ubezpieczeniowe.

Rodzaje kamer

Rodzaj kamer w domowym monitoringu należy dostosować do miejsc, w których będą umieszczone. Na przykład w miejscach z małą ilością światła z reguły lepiej sprawdzą się kamery czarno-białe. Dodatkowo w przypadku pracy w bardzo ciemnym otoczeniu powinny być one wyposażone w reflektor podczerwieni, który pozwoli na nagrywanie nawet w kompletnych ciemnościach. Jednocześnie emitowane przez niego światło jest niewidoczne dla ludzkiego oka, co pozwala na ukrycie kamery w razie potrzeby. 

Podczas nagrywania obszaru dobrze oświetlonego warto rozważyć opcję zakupu kamer kolorowych. Są one droższe, ale jednocześnie rejestrują dużo więcej szczegółów, na przykład kolor ubrań włamywacza. Takie dane zwiększą prawdopodobieństwo identyfikacji i złapania przestępcy. Wpływ na ilość nagrywanych szczegółów ma również rozdzielczość urządzenia. Im jest ona większa, tym lepiej, ale w tym przypadku oprócz wyższej ceny należy się liczyć z dużą wielkością plików z nagraniami. Należy pamiętać także o tym, że kamery przeznaczone do pracy na zewnątrz muszą być wodoodporne i przystosowane do pracy w różnych temperaturach.

Czytany 3662 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 27 sierpień 2019 19:22

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.